Skip to main content
European School Education Platform
Group

Wrażliwi na (dez)informację

Grupa tematyczna Wrażliwi na (dez)informację została utworzona, aby doskonalić umiejętność korzystania z mediów oraz poznać sposoby rozpoznawania i walki z dezinformacją. Dziękujemy obecnym członkom grupy za aktywny udział w grupie i witamy nowych uczestników. Jesteśmy pewni, że wspólnie będziemy mogli wspierać się w realizacji podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok 2022/2023: Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych

Overview

Updates

Zaproszenie na najbliższe webinarium - 12.01.2023

Pinned

Bądź poinformowany - bądź świadomy, czyli jak zrealizować projekt eTwinning dotyczący fake news

Webinarium grupy Wrażliwi na (dez)informację
Dla nauczycieli zainteresowanych tematem dezinformacji.

Termin: 12.01.2023, godz. 18:00

Celem webinarium jest przedstawienie przykładów działań w projekcie eTwinning w zakresie edukacji medialnej. Zaprezentujemy m.in. sposoby poszerzania wiedzy dotyczącej fake news, mechanizmów powstawania fałszywych informacji, przykłady manipulacji słowem, obrazem i dźwiękiem.  Nie zabraknie także pomysłów na wspólne działania uczniów w grupach międzyszkolnych i międzynarodowych dotyczących tworzenia ćwiczeń na temat fałszywych informacji i zjawisk z nimi związanymi. Przedstawimy projekt eTwinning, który został zrealizowany w temacie dezinformacji.

Ekspert:

  • Marcin Hościłowicz - Ambasador programu eTwinning, moderator grupy 'Wrażliwi na (dez)informację;, doradca metodyczny SODN w Suwałkach, nauczyciel języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach, laureat European Language Label 2020 oraz EDUinspirator 2022, pasjonat pracy metodą projektu, entuzjasta muzyki.

TERMIN: 12.01.2023, godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: ClickMeeting

 

 

 

 

 

 

https://etwinning.pl/aktualnosci/badz-poinformowany-badz-swiadomy-czyli-jak-zrealizowac-projekt-etwinning-dotyczacy-fake-news?fbclid=IwAR1LQNaHwGgRGPp-AThpaG3SMILspwA9ffktvsn4njldQFqW-r8zWr9AQ8s

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Pinned

WSZYSTKIM

CZŁONKOM I SYMPATYKOM GRUPY

WRAŻLIWI NA DEZINFORMACJĘ

Życzymy radosnego Bożego Narodzenia

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

MODERATORZY: BEATA I MARCIN

WITAMY PO PRZERWIE

Pinned

Nasza grupa już działa na nowej platformie.

Dziękujemy obecnym członkom grupy za aktywny udział w grupie i witamy nowych uczestników i jesteśmy pewni, że wspólnie będziemy mogli wspierać się w realizacji  podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok 2022/2023.

Zapraszamy do niej wszystkich nauczycieli, którzy chcą świadomie korzystać z mediów oraz zapoznać się bliżej z zagadnieniami takimi jak: fake news, ślad cyfrowy, e-bezpieczeństwo i obywatelstwo cyfrowe, a zdobytą wiedzę i umiejętności będą chcieli zastosować w swojej pracy pedagogicznej.

Cieszymy się, że znów możemy być razem z Wami.

Beata Wójcik & Marcin Hościłowicz